Kamera z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 6K, systemem Fast Hybrid AF, dwiema bazowymi czułościami ISO i technologią przetwarzania koloru S-Cinetone™

Nadzwyczajny obraz z pełnoklatkowego przetwornika „Exmor R” 6K
Pełnoklatkowy przetwornik o rozdzielczości 6K zapewnia doskonałą jakość obrazu nagrywanego w rozdzielczości DCI 4K*, Ultra HD lub HD. Dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu obrazu, obejmującemu rekonstrukcję kolorów i oversampling, końcowy materiał ma jakość nieosiągalną przy użyciu standardowych matryc Super 35mm. Przetwornik CMOS jest wykonany w technologii BSI i oparty na technologii Sony Exmor R, która zwiększa czułość i osłabia szumy. W porównaniu z matrycami 4K Super 35mm przetwornik 6K w kamerze FX9 ma ponad dwa razy większą powierzchnię. Cechuje go też szerszy kąt widzenia i mniejsza głębia ostrości.
*Format DCI 4K (4096 x 2160 przy proporcjach 17:9) zostanie udostępniony w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

Fantastyczny, 15-stopniowy zakres dynamiczny: nieograniczona ekspresja
Wyjątkowy, 15-stopniowy zakres dynamiczny kamery FX9 przewyższa zdolności percepcyjne ludzkiego wzroku. Rezultat to niespotykana dotąd swoboda twórcza podczas korekcji kolorystyki i w postprodukcji. Ponieważ kamera FX9 nagrywa bardzo bogaty i szczegółowy obraz 4K — w 10-bitowym formacie 4:2:2 na wewnętrzny nośnik lub w 16-bitowym formacie RAW na zewnętrzny rejestrator* — operator może skupić się przede wszystkim na kompozycji. Koloryści pracujący nad materiałem na etapie postprodukcji uzyskają bowiem kolory niewidoczne dla operatora, co pozwoli im stworzyć obraz dokładnie oddający nastrój sceny.
* Do nagrywania w formacie RAW niezbędna jest przyszła aktualizacja wewnętrznego oprogramowania i zewnętrzny rejestrator.

Dwie bazowe czułości ISO: nadzwyczajny obraz w słabym oświetleniu
Bazowa czułość kamery FX9 wynosi ISO 800. Zapewnia ona optymalny zakres dynamiczny w typowych zastosowaniach, takich jak filmowanie w plenerach i dobrze oświetlonych wnętrzach. Dostępna jest też dodatkowa czułość bazowa ISO 4000, pozwalająca uzyskać świetny obraz przy słabszym świetle, na przykład wczesnym rankiem lub pod wieczór. Czułość ISO 4000 jest też bardzo użyteczna pracy z obiektywami o małej jasności. Połączenie dwóch bazowych czułości ISO z elektronicznym filtrem ND o zmiennej gęstości optycznej zapewnia niezwykły poziom twórczej kontroli w każdych warunkach i niespotykane dotąd możliwości reagowania na zmiany oświetlenia.
*Czułości ISO 800 i ISO 4000 są używane w trybie S-Log3, Cine EI.


Więcej informacji można znaleźć w naszym sklepie internetowym:

Sony: PXW-FX9

Zapraszamy!