Kanadyjska firma Embrionix, będąca pionierem w dziedzinie przetwarzania wideo IP, staje się częścią Riedel Communications. Dzięki połączeniu dwóch nowoczesnych rozwiązań w zakresie transportu i przetwarzania sygnałów na rynku mediów i rozrywki, firma Riedel wzmacnia swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie sprzętu i oprogramowania z obsługą IP oraz poszerza swoje bogate portfolio rozwiązań wideo.

Założona w 2009 roku firma Embrionix oferuje zminiaturyzowane bramy IP o wysokiej gęstości, procesory sygnałów IP i konwertery do transmisji sygnału wideo. Od pionierskiego zastosowania małych modułów wtykowych (SFP) do przetwarzania sygnałów na początku swojej działalności, Embrionix uzyskał ponad 20 patentów na przełomowe technologie. Riedel Communications, globalny gracz o podobnym dziedzictwie w zakresie innowacyjności, stał się liderem w dziedzinie rozproszonych interkomowych i sieciowych rozwiązań wideo. Riedel od ponad dekady stosuje sieciowe podejście do infrastruktury wideo dzięki działającej w czasie rzeczywistym multimedialnej sieci MediorNet.

„Czasami rzeczy po prostu do siebie pasują. Embrionix, podobnie jak Riedel, zaczynał jako firma garażowa i udało mu się zachować ducha innowacyjności na drodze do globalnego sukcesu. Filozofie naszych firm są idealnie dopasowane, a portfolio naszych produktów i kompetencje doskonale się uzupełniają”- powiedział Thomas Riedel, dyrektor generalny Riedel Communications. „Riedel jest międzynarodowym graczem i możemy zaoferować firmie Embrionix wszystkie zalety kompleksowej globalnej infrastruktury sprzedaży i wsparcia. Z drugiej strony Embrionix dysponuje wiedzą i unikalnymi technologiami, które będą miały zasadnicze znaczenie w naszym dążeniu do innowacyjnego przodownictwa w dziedzinie infrastruktury wideo”.
Dzięki temu partnerstwu Riedel zyskuje dostęp do utalentowanego zespołu firmy Embrionix, z którego większość stanowią inżynierowie specjalizujący się w najnowocześniejszych technologiach IP i wideo. Embrionix z siedzibą w Montrealu w Kanadzie zatrudnia powiększający się stale zespół 50 inżynierów i ekspertów oraz utrzymuje biura projektowe, badawczo-rozwojowe i handlowe na całym świecie. Wraz z dołączeniem zespołu Embrionix do rodziny firmy Riedel, Riedel Communications powiększy się do ponad 700 pracowników.

„Sieć MediorNet, hybrydowe środowisko IP firmy Riedel, cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie jako idealny pomost do świata IP. Nasza brama IP o wysokiej gęstości i metody przetwarzania znacznie poprawią ekosystem MediorNet i rozszerzą obszary zastosowań, czyniąc sieć jeszcze bardziej wydajną niż kiedykolwiek dotąd”- powiedział Renaud Lavoie, CEO Embrionix. „W ostatnich latach nasza młoda firma doświadczyła fenomenalnego rozwoju. Teraz partnerstwo z Riedel jeszcze bardziej przyspieszy popyt na nasze technologie i utoruje drogę do jeszcze lepszej przyszłości. Jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować historię sukcesu Embrionix w ramach rodziny Riedel i cieszę się, że mogę być częścią tej przygody”.