DPB70 to specjalna, profesjonalna lampa, zapewniająca silną równoległą wiązkę światła.


Lampy tego typu, tzw. projektory wiązki, znane są w branży oświetleniowej, ale DPB70 wyróżnia się, ponieważ oferuje bardzo wyraźną wiązkę o jednorodnym rozkładzie światła na całej długości strumienia.

DPB70 emituje wiązkę o średnicy 70 cm (27,6“). Lampa jest przeznaczona do systemu CRLS (Cine Reflect Lighting System) – nowej, odmiennej metody oświetlenia, służącej do pracy ze światłem odbitym. Odbicie światła następuje przy użyciu różnej wielkości odbłyśników, mających dodatkowo inne powierzchnie w celu zapewnienia odpowiednich efektów świetlnych.

W przypadku twardego odbłyśnika można ponownie odbić wiązkę światła za pomocą kolejnego odbłyśnika i, jeśli zachodzi taka potrzeba, zmienić równocześnie charakter światła stosując reflektor o innej powierzchni.

Kiedy taka równoległa wiązka zachowuje swoje natężenie na dużym dystansie i jest przekierowywana w całości przez duży odbłyśnik, można uzyskać wirtualne źródło światła w znacznej odległości. Pozwala to zniwelować niepożądane efekty prawa odwrotnych kwadratów. Innymi słowy aktorzy mogą poruszać się w świetle odbitym bez zmniejszania natężenia światła na skutek zmiany pozycji.


Więcej informacji można znaleźć w naszym sklepie internetowym:

Dedolight: DPB70


Zapraszamy!